הרשימה כוללת בין היתר את הקלאסיקות "הנסיך הקטן", "הסיפור שאינו נגמר" ו"לאסי חוזרת הביתה"
משרד החינוך פרסם את רשימת הספרים האהובים ביותר על התלמידים, לרגל שבוע הספר העברי. המצעד כלל השנה מעל 250 אלף ילדים, מכלל המחוזות והמגזרים.
הספר "הנסיך הקטן", (מקום שני לכיתות ז'- ט') שומר על מקומו העל זמני בזכות החלומות, הדמיון והתובנות הרבות שהציבו אותו במקום השני במצעד לכיתות ז-ט וכך גם "הסיפור שאינו נגמר" (מקום 4 לתלמידי ז'-ט') ו"לאסי חוזרת הביתה" (מקום 4 לתלמידי ד' – ו'). מוטיב החלומות מאפיין גם את "מתקן החלומות", ספרו של השר לשעבר, אורי אורבך, שהגיע למקום השני במצעד לכיתות א-ג.
"מצעד הספרים" הינה מסגרת לפעילות בית-ספרית שמטרתה לעודד ילדים ובני נוער מכיתות גן- י"ב לקרוא ספרים ולהשתתף בפעילויות חווייתיות סביב הקריאה. התכנית מופעלת לכל אורך שנת הלימודים ומטרתה לעודד את הילדים לקריאת ספרים. במהלך הפעילות בתי הספר וגני הילדים שמים דגש על קריאה חווייתית בשילוב חידונים, תערוכות, ימי שיא , מפגשי סופרים ועוד.
תוצאות הצבעה בגני הילדים – גילאי טרום חובה (3-4)
1. מקי דיוויד, "בנצי והקשת בענן", קוראים 2015.
2. רות מרים, "יובל המבלבל", פועלים 2002.
3. בטלר סטיבן, "העכבר והתפוח", שבא 1995.
4. גרבט אמילי, "ביצת ההפתעה", כנרת זמורה ביתן 2010.
5. איל אורה, "בוקר בהיר אחד", פועלים 2002.
תוצאות הצבעה בגני הילדים – גילאי חובה (5-6)
1. קרמר עדנה, "פעם ניצחתי שלושה ענקים", פועלים 2014.
2. ויליס ג'ין, "גוזל השלולית", איגואנה / כנרת 2010.
3. פונקה קורנליה, "הנסיכה האבירה", כנרת זמורה ביתן 2009.
4. אלומה נרי, "כשאהיה ראש ממשלה", הקיבוץ המאוחד 2015.
5. ראו סיריש, "שיאם בהג'ה", כך אני רואה את הדברים, אגם 2013.
תוצאות הצבעה תלמידי א' – ג'
1. בונד מיקל, "דב ושמו פדינגטון", אחוזת בית 2008.
2. אורבך אורי, "מתקן החלומות", דני ספרים ובית אל 1995.
3. פלדמן יואל, "בול הגדול מכולם", אחיאסף 2014.
4. דיפוצ'יו קלי, "ידי הזהב של קלואי", משכל 2015.
5. גרהם בוב, "אוטובוס ושמו עדן", כנרת זמורה ביתן 2014.
תוצאות הצבעה תלמידי ד' – ו'
1. דייוידסון סוזנה, "אנה פרנק", דני ספרים 2015.
2. אבס מיכאל, "תעלומת החטיפה המסתורית", עגור 2012.
3. סמית ג'ף, "בון המסע בעקבות הניצוץ", כנרת זמורה ביתן 2015.
4. נייט אריק, "לאסי חוזרת הביתה", מודן 2015.
5. בלפר יצחק, "האיש שידע לאהב ילדים", בן גל הפקות 2015.
תוצאות הצבעה תלמידי ז' – ט'
1. אבירם דנה, "סלפי אחד יותר מדי", רימונים 2015.
2. דה סנט-אכזופרי אנטואן, "הנסיך הקטן", כנרת זמורה ביתן 2014.
3. טלגמאייר ריינה, "חיוך", כנרת, זמורה-ביתן, 2014.
4. אנדה מיכאל, "הסיפור שאינו נגמר", לדורי 2015.
5. פלה/וינטר בריאן, "פלה, הכדור הוא הכל", מודן 2014.
תוצאות הצבעה תלמידי י' – י"ב
1. יאנסי ריק, "הגל החמישי", כתר 2014.
2. גרין ג'ון, "אשמת הכוכבים", ידיעות ספרים 2012.
3. גרוסמן דויד, "משהוא לרוץ איתו", הקיבוץ המאוחד 2000.
4. ריגס רנסום, "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים", כתר 2012.
5. גרוסמן דויד, "סוס אחד נכנס לבר", הקיבוץ המאוחד 2014.